Gizlilik Politikası

Versiyon 1.0 - Son güncelleme 17 Ağustos 2020

Giriş

Gizliliğinize saygı duyuyor ve kişisel verilerinizi korumayı taahhüt ediyoruz. Bu gizlilik politikası, etkinlik platformumuza eriştiğinizde ve onu kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı açıklar, size gizlilik ile ilgili haklarınızı ve yürürlükteki yasaların sizi nasıl koruduğunu anlatır.

1. Önemli not ve hakkımızda

Bu gizlilik politikasının amacı

Bu gizlilik politikası, platformumuzu (ve bu politikaya atıfta bulunulan tüm ilgili web siteleri, uygulamalar ve çevrimiçi hizmetler ve araçları, nasıl eriştiğiniz veya kullandığınızdan bağımsız olarak, mobil cihazlar dahil olmak üzere) kullandığınızda SanalEtkinlik.com'un kişisel verilerinizi ve sağlayabileceğiniz diğer tüm verileri nasıl topladığı ve işlediği hakkında size bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Bu gizlilik politikasını hakkınızdaki kişisel verileri toplarken veya işlerken sağlayabileceğimiz diğer gizlilik politikası veya adil işlem politikası ile birlikte okumanız önemlidir. Böylelikle verilerinizi nasıl ve neden kullandığımıza dair tamamen bilgilenmiş olursunuz. Bu gizlilik politikası, diğer bildirimleri ve gizlilik politikalarını tamamlar ve onları geçersiz kılma amacı taşımaz.

Denetleyici

SanalEtkinlik.com, kişisel verilerinizin belirli kullanımları ile ilgili olarak denetleyicidir (bu gizlilik politikasında "biz" olarak da anılır).

Bu gizlilik politikasıyla ilgili konuları denetlemekten sorumlu bir veri gizliliği yöneticisi atadık.

Yasal haklarınızı kullanma talepleriniz de dahil olmak üzere bu gizlilik politikası hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıda belirtilen bilgileri kullanarak veri gizliliği yöneticisi ile iletişime geçin.

İletişim bilgileri

Bu gizlilik politikası veya gizlilik uygulamalarımız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki bilgileri kullanarak veri gizliliği yöneticimizle iletişime geçin.:

Veri koruma konuları için yetkili mercilere istediğiniz zaman şikayette bulunma hakkına sahipsiniz. Bununla birlikte, ilk etapta bizimle iletişime geçerseniz, talep ve şikayetlerinizi çok daha hızlı bir şekilde karşılama imkanımız olur.

Gizlilik politikamızdaki değişiklikler ve kişisel verilerinizdeki değişiklikleri bize bildirme sorumluluğunuz

Gizlilik politikamızı düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin doğru ve güncel olması önemlidir. Platformumuzu kullandığınız sürece kişisel verileriniz değişirse lütfen bizi bilgilendirin.

3.parti web sitelerine veya hizmetlerine erişiminiz ve kullanımınız

Platformumuz, 3.parti web sitelerine ve uygulamalarına bağlantıların yanı sıra belirli bir etkinlik özelinde farklı hizmet sağlayıcılara bağlantılar içerebilir.

3.parti web sitelerine, sundukları içeriklere veya uygulamalara giden bağlantılara tıklamak, bu 3.parti şahıs veya kurumların sizinle ilgili veri toplamasına veya paylaşmasına izin verebilir. Bu 3.parti web sitelerini veya içeriğini kontrol etmiyoruz ve gizlilik beyanlarından veya verilerinizi toplama veya kullanma şekillerinden sorumlu değiliz.

Bir etkinlik organizatörü, reklamvereni, sponsoru veya bir etkinliğe katılan başka bir taraf tarafından sağlanan 3.parti hizmetlere eriştiğiniz veya bunları kullandığınızda, hizmeti sağlayanın gizlilik politikasını okumanızı ve ayrıntılarını istemenizi öneririz. Bu 3.parti şahıs ve kurumları kontrol etmiyoruz ve gizlilik beyanlarından veya verilerinizi toplama veya kullanma şekillerinden sorumlu değiliz.

Verilerinizi, açık izniniz olmadan çevrimiçi veya çevrimdışı herhangi bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcı ile asla paylaşmayacağız.

Lütfen aklınızda bulundurun:

Biz bir platform sağlayıcısıyız. SanalEtkinlik.com platformu, diğer herhangi bir fiziksel etkinlik gibi size etkinliklere katılma imkanı sağlar. SanalEtkinlik.com etkinlik platformunun bir kullanıcısı olarak veya herhangi bir etkinliğin katılımcısı olarak platformumuza eriştiğinizde, 3.parti hizmet, döküman, içerik ve uygulamalara erişiminiz olduğunda biz bu ilişkinin bir parçası değiliz. Size sunulan bir hizmet, döküman, içerik ve uygulamanın herhangi bir bölümüne veya hizmet sözleşmesine katılmayız. Kullandığınız bu tip hizmet, döküman, içerik ve uygulamaların sizin için uygun olduğu, rızanız oldupu ve kullanımı ile ilgili tüm sorumluluğu kabul edersiniz.

2. Topladığımız verileriniz

Kişisel veri veya kişisel bilgi, bir kişinin tanımlanabilmesini sağlayan herhangi bir bilgidir. Kimlik bilgilerinin kaldırıldığı anonim verileri içermez.

Hakkınızda gruplandırdığımız farklı türdeki kişisel verileri aşağıdaki şekilde toplayabilir, kullanabilir, saklayabilir ve aktarabiliriz:

 • Fotoğrafınızı, adınızı, kızlık soyadınızı, soyadınızı, kullanıcı adınızı veya benzer tanımlayıcıyı, medeni durumunuzu, unvanınızı, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi içeren kimlik bilgileri. Bir etkinliğe konuşmacı olarak katılırken veya etkinlik ile etkileşimde bulunurken sağladığınız görsel-işitsel içeriği de içerebilir.
 • Adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranı gizi iletişim bilgileri.
 • Platformumuz aracılığıyla eriştiğiniz veya kullandığınız ürün ve hizmetlerin ayrıntılarını ve yaptığınız ödemelerle ilgili ayrıntıları içeren işlem werileri. Kredi kartı bilgilerinizi sunucumuzda saklamıyoruz. Kredi kartı ve banka kartı ödemeleri, İyzico tarafından güvenli ödeme sunucularında işlenir ve tüm kart bilgileri onlar tarafından tamamen şifrelenir ve saklanır.
 • İnternet protokol (IP) adresiniz, oturum açma verileriniz, tarayıcı türü ve sürümü, donanım bilgileri, saat dilimi ayarı ve konumu, tarayıcı eklenti türleri ve sürümleri, işletim sistemi ve web sitesi ve platformumuza erişmekte kullandığınız cihazlardaki diğer teknolojileri içeren teknik veriler.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi, sizin tarafınızdan yapılan satın alma veya siparişleri, ilgi alanlarınızı, tercihlerinizi, geri bildirimlerinizi ve anket yanıtlarını içeren profil verileri.
 • Platformumuzu, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi nasıl kullandığınızla dair bilgileri içeren kullanım verileri.
 • Bizden ve 3.parti iş ortaklarımızdan pazarlama iletişim tercihlerinizi içeren pazarlama ve iletişim verileri.

Ayrıca, herhangi bir amaçla istatistiksel veya demografik veriler gibi toplu verileri toplar, kullanır ve paylaşırız. Birleştirilmiş veriler kişisel verilerinizden elde edilebilir, ancak bu veriler doğrudan veya dolaylı olarak kimliğinizi açığa çıkarmayacağından hukuken kişisel veri olarak kabul edilmez.

Kişisel bilgileri gerekenden daha uzun süre saklamayız. Bu bilgileri saklarken, bunları ticari olarak kabul edilebilir yollarla, kayıp ve hırsızlığın yanı sıra yetkisiz erişim, açıklama, yayma, kopyalama, kullanım veya değiştirmeyi önlemek için koruyoruz. Bununla birlikte, hiçbir elektronik iletim veya saklama yönteminin %100 güvenli olmadığını ve mutlak veri güvenliğini garanti edemeyeceğini hatırlatırız. Gerekirse, kişisel bilgilerinizi yasal bir yükümlülüğe uymamız için saklayabiliriz.

Kişisel verileri sağlamazsanız

Kişisel verileri yasa gereği veya sizinle yaptığımız sözleşmenin hükümleri uyarınca toplamamız gerektiğinde ve talep edildiğinde bu verileri sağlamazsanız, sahip olduğumuz veya girmeye çalıştığımız sözleşmeden doğan sorumluluklarımızı yerine getiremeyebiliriz. (Örneğin, sizin SanalEtkinlik.com platformunda belirli bir etkinliğe katılımınızı sağlamak gibi).

3. Kişisel verileriniz nasıl toplanıyor?

Sizden sizinle ilgili verileri toplamak için aşağıda belirtilenler dahil olmak üzere farklı yöntemler kullanıyoruz:

 • Doğrudan etkileşimler. Bize kimliğinizi, iletişim ve diğer verilerinizi web formlarını doldurarak veya bizimle e-posta yoluyla veya platform üzerinde diğer şekillerde(örneğin chatbot) yazışarak verebilirsiniz. Bu, aşağıdaki durumlarda sağladığınız kişisel verileri içerir: (a) bir hesap oluşturduğunuzda; (b) hizmetlerimize abone olduğunuzda veya bir etkinliğe katılıdğınızda; (c) pazarlama iletişimi izni verdiğinizde; (d) bir promosyon veya ankete katıldığınızda; veya (e) bize geri bildirimde bulunduğunuzda.
 • Otomatik teknolojiler veya etkileşimler. Etkinlik platformumuz ile etkileşime geçtiğinizde, ekipmanınız, tarama eylemleriniz ve kullanım kalıplarınız hakkında otomatik olarak teknik veriler toplayacağız. Bu kişisel verileri çerezler, sunucu kayıtları ve diğer benzer teknolojileri kullanarak toplarız.

4. Kişisel verilerinizi nasıl kullanıyoruz?

Otomatik teknolojiler veya etkileşimler. Etkinlik platformumuz ile etkileşime geçtiğinizde, ekipmanınız, gezinme eylemleriniz ve kalıplarınız hakkında teknik verileri otomatik olarak toplayacağız. Bu kişisel verileri çerezler, sunucu kayıtları ve diğer benzer teknolojileri kullanarak toplarız.

 • Sözleşme yapmak üzere olduğumuz veya sizinle girmiş olduğumuz sözleşmeyi yerine getirmemiz gerektiğinde (örneğin size platformun bir işlevine erişim sağlamak için).
 • Meşru menfaatlerimiz (veya üçüncü bir tarafın menfaatleri) için gerekli olduğunda. Sizin menfaatleriniz ve temel haklarınız bu menfaatleri geçersiz kılmaz.
 • Yasal bir yükümlülüğe uymamız gereken durumlarda.
Kişisel verilerinizi kullanacağımız amaçlar

Aşağıda, kişisel verilerinizi kullanmayı planladığımız tüm yolları ve bunu yapmak için dayandığımız yasal dayanakların bir açıklamasını tablo biçiminde belirledik. Ayrıca, uygun olduğunda meşru çıkarlarımızın neler olduğunu da belirledik.

Verilerinizi kullandığımız belirli bir amaca bağlı olarak, kişisel verilerinizi birden fazla yasal dayanak ile işleyebileceğimizi unutmayın. Aşağıdaki tabloda birden fazla gerekçenin belirtildiği durumlarda, kişisel verilerinizi işlemek için yasal dayanağımıza ilişkin ayrıntılar için lütfen bizimle iletişime geçin.

Amaç/Eylem Veri tipi Meşru menfaat temeli dahil olmak üzere veri işleme için yasal dayanak
Sizi platformumuzun bir kullanıcısı olarak kaydetmek (a) Kimlik
(b) İletişim
Sizinle bir sözleşmenin ifası
Herhangi bir etkinliğe ücretli girişi işlemek için:
(a) Ödemeleri, ücretleri ve masrafları yönetmek
(b) Kimliğinizi ve ödeme yönteminizin veya kredi kartı hesabınızın ayrıntılarını doğrulamak
(c) Sizinle iletişim kurmak, örneğin size katılım onayını göndermek.
(a) Kimlik
(b) İletişim
(c) İşlem
(d) Pazarlama iletişimi
(a) Sizinle bir sözleşmenin ifası
(b) Meşru çıkarlarımız için gerekli
Sizinle olan ilişkimizi aşağıdaki hususları içerecek şekilde yönetmek için:
(a) Platform hizmetlerine erişim sağlama
(b) Kullanım kpuşllarımız veya gizlilik politikamızdaki değişiklikleri size bildirmek
(c) Sizden bir değerlendirme bırakmanızı veya bir ankete katılmanızı istemek
(d) Şikayetlerinizin araştırılması
(a) Kimlik
(b) İletişim
(c) Profil
(d) Pazarlama iletişimi
(a) Sizinle bir sözleşmenin ifası
(b) Yasal bir yükümlülüğe uymak için gerekli
(c) Meşru çıkarlarımız için gerekli (kayıtlarımızı güncel tutmak ve kullanıcıların platformumuzu ve ilgili ürünleri / hizmetleri nasıl kullandıklarını incelemek için)
İşimizi ve hizmetlerimizi yönetmek ve korumak için (sorun giderme, veri analizi, test etme, sistem bakımı, destek, raporlama ve veri barındırma dahil) (a) Kimlik
(b) İletişim
(c) Teknik
(a) Meşru çıkarlarımız için gerekli (İşimizi yürütmek, CRM'mizi yönetmek, yönetim ve BT hizmetlerinin sağlanması, ağ güvenliği, dolandırıcılığı önlemek için ve bir yeniden yapılanma bağlamında)
(b) Yasal bir yükümlülüğe uymak için gerekli
Bir yarışmaya veya bir ankete katılmanızı sağlamak için (a) Kimlik
(b) İletişim
(c) Profil
(d) Kullanım
(e) Pazarlama iletişimi
(a) Sizinle bir sözleşmenin ifası
(b) Meşru çıkarlarımız için gerekli (kullanıcıların platformumuzu nasıl kullandıklarını incelemek, işimizi geliştirmek ve büyütmek için)
Size ilginiiz çekecek platform içeriği/reklam sunmak ve size sunduğumuz reklamların etkinliğini ölçmek veya anlamak için (a) Kimlik
(b) İletişim
(c) Profil
(d) Kullanım
(e) Pazarlama iletişimi
(f) Teknik
Meşru çıkarlarımız için gerekli (Kullanıcıların platformumuzu nasıl kullandıklarını incelemek, işimizi büyütmek, pazarlama ve büyüme stratejimizi revize etmek)
Platformumuzu, ürünlerimizi/hizmetlerimizi, pazarlamamızı, kullanıcı ve iş ortağı ilişkilerimizi ve deneyimlerimizi iyileştirmek için veri analitiğini kullanmak (a) Teknik
(b) Kullanım
Meşru çıkarlarımız için gerekli (belirli hizmetlerimiz için kullanıcı türlerini tanımlamak ve hizmetlerimizi ve web sitemizi güncel ve ilgi çekici tutmak, işimizi geliştirmek ve pazarlama stratejimizi revize etmek)
Platformumuz aracılığıyla size sunulan etkinlikler veya diğer hizmetler hakkında ilginizi çekebilecek tavsiye ve önerilerde bulunmak için (a) Kimlik
(b) İletişim
(c) Teknik
(d) Kullanım
(e) Profil
(f) Pazarlama iletişimi
Meşru çıkarlarımız için gerekli (Platformumuz aracılığıyla sunulan ürün ve hizmetleri geliştirmek için)
Pazarlama

Size, pazarlama ve reklamcılık gibi alanlarda kişisel veri kullanımlarıyla ilgili seçenekler sunmaya çalışıyoruz.

Bizden tavsiyeler

Kimlik, iletişim, teknik, kullanım ve profil verilerinizi, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz şeylere ilişkin bir görünüm oluşturmak için kullanabiliriz. Hangi hizmetlerin ve tekliflerin sizin için uygun olabileceğine bu şekilde karar veriyoruz.

Platformumuz aracılığıyla ürün ve hizmetlerimiz hakkında bizden bilgi talep ettiyseniz, daha önce ürün ve hizmetlerimizi kullandıysanız veya ürün ve hizmetlerimizi satın aldıktan sonra, bizden pazarlama iletişim mesajları alacaksınız. Bu durum siz mesaj almaktan vazgeçene devam eder. Herhangi bir zamanda kolaylıkla vazgeçme hakkınızı(opt-out) kullanabilirsiniz.

Üçüncü taraf pazarlama

Kişisel verilerinizi pazarlama amacıyla herhangi bir üçüncü şahıs veya kurumla paylaşmadan önce, açık onayınızı alacağız.

Vazgeçme

Bizden veya üçüncü şahıs ve kurumlardan istediğiniz zaman size pazarlama iletişim mesajları göndermeyi durdurmamızı isteyebilirsiniz. Bu pazarlama iletişim mesajlarını almaktan vazgeçtiğinizde, bu, platformumuzu veya herhangi bir ilişkili hizmeti kullanmanız sonucunda bize sağlanan kişisel veriler için geçerli olmayacaktır.

Çerezler

Tarayıcınızı, tarayıcı tanımlama bilgilerini tamamen veya kısmen reddedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Çerezleri devre dışı bırakır veya reddederseniz, lütfen platformumuzun bazı bölümlerinin erişilemez hale gelebileceğini veya düzgün çalışmayabileceğini unutmayın.

Amaç değişikliği

Kişisel verilerinizi, asıl amacımız ile uyumlu, makul bir nedenle kullanmamız gerektiğini düşünmediğimiz sürece, yalnızca toplama amaçlarımız çerçevesinde kullanacağız. Yeni amaç için işlemenin asıl amaç ile nasıl uyumlu olduğuna dair bir açıklama almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin. Kişisel verilerinizi ilgisiz bir amaç için kullanmamız gerekirse, sizi bilgilendireceğiz ve bunu yapmamıza izin veren yasal temeli açıklayacağız.

Lütfen aklınızda bulundurun:

Kişisel verilerinizi bilginiz veya rızanız olmadan, yasaların gerektirdiği veya izin verdiği durumlarda yukarıdaki kurallara uygun olarak işleyebileceğimizi lütfen unutmayın.

5. Kişisel verilerinizin açıklanması ve yayılması

Kişisel verilerinizi, yukarıdaki “Kişisel verilerinizi hangi amaçlar için kullanacağımız” tablosunda belirtilen amaçlar doğrultusunda aşağıda belirtilen taraflarla paylaşabiliriz.

 • belirtildiği şekliyle üçüncü partiler.
 • İşletmemizin bölümlerini veya varlıklarımızı satmayı, devretmeyi veya birleştirmeyi seçebileceğimiz üçüncü taraflar. Alternatif olarak, başka işletmeleri edinmeye veya onlarla birleşmeye çalışabiliriz. İşletmemizde bir değişiklik olursa, yeni sahipler kişisel verilerinizi bu gizlilik politikasında belirtilen şekilde kullanabilir.

Üçüncü şahısların etkinlik organize ettiği veya platformumuz aracılığıyla size sunulan hizmetlerin sağlanmasını desteklediği durumlarda, bu üçüncü şahıs ve kurumlar sizden belirli kişisel verileri alabilir. Verilerinizin paylaşılmasını talep ettiğiniz herhangi bir üçüncü tarafın kontrolünde olmasak da, tüm üçüncü tarafların kişisel verilerinizin güvenliğine saygı göstermesini ve bunları yasalara uygun şekilde işlemesini istiyoruz. Açık izninizi almadıkları sürece, herhangi bir üçüncü taraf etkinliğinin veya hizmet sağlayıcılarının kişisel verilerinizi kendi amaçları için kullanmalarına izin vermeyiz ve yalnızca kişisel verilerinizi belirtilen amaçlar için ve talimatlarınıza uygun olarak işlemelerine izin veririz.

Platformumuz aracılığıyla size sunduğumuz hizmeti sürekli olarak iyileştirmeye ve özelleştirmeye yardımcı olmak için toplu bilgileri kullanabiliriz. Böylelikle hizmetlerimizi yönetebilir, iyileştirebilir, eğilimleri analiz edebilir, geniş demografik bilgiler toplayabilir, şüpheli/hileli işlemleri tespit edebilir ve en önemlisi günlük operasyonlarımızı günlük olarak izleyip iyileştirebiliriz. Bu faaliyeti yürütürken, bazı bilgileri toplu ve anonim bir biçimde üçüncü taraflara aktarabiliriz.

Verilerinizin 3. partilere açıklanması ve yayılması

Bu Gizlilik Politikasında aksi açıkça belirtilmediği sürece, bu belge yalnızca sizden topladığımız bilgilerin kullanımına ve açıklanmasına değinmektedir. Bilgilerinizi başkalarıyla paylaşırsanız, onlara verdiğiniz bilgilerin kullanımı veya yayılması için farklı kurallar geçerli olabilir. SanalEtkinlik.com, üçüncü şahısların gizlilik politikalarını kontrol etmez. Gerektiği durumlarda bu üçüncü şahıs ve kurumların gizlilik politikalarına tabisiniz.

6. Veri güvenliği

Kişisel verilerinizin yanlışlıkla kaybolmasını, kullanılmasını veya yetkisiz bir şekilde erişilmesini, değiştirilmesini veya yayılmasını önlemek için gerekli güvenlik önlemlerini aldık. Ayrıca, kişisel verilerinize erişimi, işle ilgili bilmesi gereken çalışanlar, aracılar, yükleniciler ve diğer üçüncü taraflarla sınırlandırıyoruz. Kişisel verilerinizi sadece bizim talimatlarımız doğrultusunda işleyecekler ve bir gizlilik yükümlülüğüne tabidirler. Herhangi bir şüpheli kişisel veri ihlalini yönetmek için çeşitli prosedürlerimiz bulunmakta ve yasal olarak bu prosedürleri devreye almamız gerektiğinde sizi ve yetkili otoriteleri ilgili ihlal konusunda bilgilendireceğiz.

7. Veri saklama

Kişisel verilerimi ne kadar süreyle kullanacaksınız?

Kişisel verilerinizi, yasal, düzenleyici, vergi, muhasebe veya raporlama gerekliliklerini yerine getirme amaçları da dahil olmak üzere, yalnızca topladığımız amaçları yerine getirmek için makul olarak gerekli olduğu sürece saklayacağız. Bir şikayet durumunda veya sizinle olan ilişkimizle ilgili olarak bir dava olasılığı olduğuna makul olarak inanırsak kişisel verilerinizi daha uzun bir süre saklayabiliriz.

Kişisel veriler için uygun saklama süresini belirlemek için; kişisel verilerin miktarını, niteliğini ve hassasiyetini, kişisel verilerinizin yetkisiz kullanımından veya yayılmasından kaynaklanan potansiyel zarar riskini, kişisel verilerinizi hangi amaçlarla işlediğimizi, bu amaçlara başka yollarla ulaşabilme imkanlarımızı ve ilgili yasal, düzenleyici, vergi, muhasebe veya diğer gereklilikleri değerlendiriyoruz.

Önceden izninizi alarak, hassas kişisel verileri işleyebiliriz.

Bu veriler, ırkınız veya etnik kökeniniz, dini veya felsefi inançlarınız, cinsel yaşamınız, cinsel yöneliminiz, siyasi görüşleriniz, sendika üyeliğiniz, sağlığınızla ilgili bilgiler, genetik ve biyometrik veriler içerebilir. Önceden açık yazılı izniniz olmadan hassas kişisel verilerin hiçbir paylaşımı kullanılmayacaktır.

Bazı durumlarda bizden verilerinizi silmemizi isteyebilirsiniz: daha fazla bilgi için aşağıdaki yasal haklarınıza bakın.

Bazı durumlarda, araştırma veya istatistik amaçlarıyla kişisel verilerinizi (artık sizinle ilişkilendirilemeyecek şekilde) anonim hale getirebilir ve bu bilgileri size ayrıca bir bildirimde bulunmaksızın süresiz olarak kullanabiliriz.

8. Kanuni haklarınız

Belirli koşullar altında, kişisel verilerinizle ilgili olarak kişisel verileri koruma yasaları kapsamında haklarınız vardır.

 • Kişisel verilerinize erişim isteğinde bulunun. Bu, hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin bir kopyasını almanızı ve bunları yasalara uygun olarak işleyip işlemediğimizi kontrol etmenizi sağlar.
 • Hakkınızda tuttuğumuz kişisel verilerin düzeltilmesini talep edin. Bu, bize sağladığınız yeni verilerin doğruluğunu teyit etmemizi gerektirse de, hakkınızda tuttuğumuz eksik veya yanlış verilerin düzeltilmesini sağlar.
 • Kişisel verilerinizin silinmesini isteyin. Bu, işlemeye devam etmemiz için iyi bir neden olmadığında kişisel verilerinizi silmemizi veya kaldırmamızı istemenize olanak sağlar. Belirli yasal nedenlerle silme talebinizi her zaman yerine getiremeyebileceğimizi ve mümkün olduğu durumlarda, talebiniz sırasında size bu nedenlerin bildirileceğini unutmayın.
 • Kişisel verilerinizin size veya üçüncü bir partiye aktarılmasını talep edin. Kişisel verilerinizi size veya seçtiğiniz bir üçüncü partyie yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan, makine tarafından okunabilir bir formatta sağlayacağız. Bu hakkın yalnızca, başlangıçta kullanmamız için bize izin verdiğiniz veya sizinle bir sözleşme yapmak için kullandığımız bilgiler için geçerli olduğunu unutmayın.
 • İstediğiniz zaman kişisel verilerinizi işlemek için dayanak olarak gördüğümüz rızanızı geri çekin. Ancak bu, siz onayınızı geri çekmeden önce gerçekleştirilen herhangi bir işlemin yasallığını etkilemeyecektir. İzninizi geri çekerseniz, size belirli ürün veya hizmetleri sağlayamayabiliriz. Onayınızı geri çektiğinizde durumun böyle olup olmadığını size bildireceğiz.

Yukarıda belirtilen haklarınızdan herhangi birini kullanmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.

Genellikle ücret talep etmiyoruz

Kişisel verilerinize erişmek (veya diğer haklardan herhangi birini kullanmak) için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Ancak, talebiniz açıkça temelsiz, sıkça tekrar ediyor veya olması gerekenden açıkca aşırı ise makul bir ücret talep edebiliriz. Alternatif olarak, bu durumlarda talebinize uymayı reddedebiliriz.

Sizden ne isteyebiliriz?

Kimliğinizi doğrulamamıza ve kişisel verilerinize erişme (veya diğer haklarınızdan herhangi birini kullanma) hakkınızı kullanmanıza yardımcı olmak için sizden belirli bilgiler talep etmemiz gerekebilir. Bu, kişisel verilerinizin, erişim hakkı olmayan hiç kimseye açıklanmamasını sağlamak için bir güvenlik önlemidir. Ayrıca yanıtımızı hızlandırmak için, talebinizle ilgili olarak daha fazla bilgi istemek için sizinle iletişime geçebiliriz.

Cevaplama süresi

Tüm meşru taleplere bir ay içinde cevap vermeye çalışıyoruz. Zaman zaman, özellikle talebiniz karmaşıksa veya bir dizi istekte bulunmuşsanız, bir aydan daha uzun sürebilir. Bu durumda sizi bilgilendireceğiz.

9. Tanımlamalar

Meşru menfaat, size en iyi hizmeti/ürünü, en iyi ve en güvenli deneyimi sunmamızı sağlamak için işimizi yürütme ve yönetme konusundaki şirketimizin menfaati anlamına gelir. Kişisel verilerinizi meşru menfaatlerimiz için işlemeden önce sizin üzerinizdeki (hem olumlu hem de olumsuz) olası etkileri ve haklarınızı dikkate aldığımızdan, dengelediğimizden emin oluruz. Kişisel verilerinizi, sizin üzerinizdeki etkisinin menfaatlerimizi geçersiz kıldığı faaliyetler için izninizi almadıkça, başka türlü gerekli olmadıkça veya yasalarca izin verilmedikçe kullanmayız.

Sözleşmenin icrası, taraf olduğunuz veya olmak üzere olduğunuz bir sözleşmenin ifası için gerekli olduğunda isteğiniz üzerine verilerinizin işlenmesi anlamına gelir. Etkinlik platformumuzu sizin kullanımıza sunmak, sizinle yaptığımız sözleşmenin amacı ve çerçevesini oluşturur. Üçüncü parti iş ortaklarımızla girdiğiniz herhangi bir etkileşim kapsamında kişisel verilerinizin işlenmesine müdahil değiliz. İlgili hizmetlerin size sağlanması için herhangi bir üçüncü şahsa veya kuruma herhangi bir kişisel veriyi transfer etmek için her zaman onayınızı alacağız.

Yasal bir yükümlülüğe uymak, tabi olduğumuz yasal bir yükümlülüğe uymak için gerekli olduğu durumlarda kişisel verilerinizin işlenmesi anlamına gelir.

3.partiler

 • BT ve sistem yönetimi ile alakalı servis sağlayıcıları.
 • AWS ve Google gibi bulut servise sağlayıcıları.
 • İyzico – ödeme işlemlerinin yönetimi amacıyla.
  https://www.iyzico.com/gizlilik-politikasi
 • Danışmanlık, bankacılık, hukuk, sigorta ve muhasebe hizmetleri sağlayan avukatlar, bankacılar, denetçiler ve sigortacılar dahil olmak üzere profesyonel danışmanlar.
 • Düzenleyiciler ve belirli durumlarda işleme faaliyetlerinin raporlanmasını talep eden diğer yetkililer.
 • Hizmet sunumunu kolaylaştırmak için etkinlik platformumuzu kullanarak etkileşim kurduğunuz üçüncü parti iş ortaklarımız ve bağlı kuruluşlarımız.

Yürürlük
Bu gizlilik politikası 17 Ağustos 2020 tarihi itibarı ile yürürlüktedir.
Icon