eventIQ

İşimiz #eventtech

SanalEtkinlik.com, uzun yıllardır etkinlikleri dijital olarak dönüştürmek üzere entegre ürünler geliştiren bir ekibin elinden çıktı.

Ve bu ekibin bu proje üzerinde çalışırken tek bir hedefi vardı : her ölçekteki etkinlik için ideal bir sanal platform sunmak!

Image

Motivasyonumuz


Bugünün yoğun ve karmaşık dünyasında, fiziksel olarak bir yerde olmanın hem zaman hem de para olarak bir bedeli var. Bir etkinliğe katılmak için bu bedeli ödemeye gerçekten gerek var mı?

Dünya her zamankinden daha küçük! Farklı şehirlerde, hatta saat dilimlerindeki insanlarla çalışabilir, ülkenin ve dünyanın her yeriyle iş yapabilirsiniz. Biliyoruzki, dijital çağda olmamıza rağmen iş ve ticaret hala büyük oranda insanların bire bir teması ile gerçekleşiyor.

Ancak, bu durum artık değişiyor. Herkes iş yerine ya da iş merkezlerine yakın bir yerlerde yaşamıyor, evinden çalışıyor. Dolayısıyla, şirket içi etkinlikler de değişmek zorunda. İnsanlar, her bir etkinliğe katılmak için bütün bir günü veya birkaç gününü ayırmak istemiyor ve kurumları ise ulaşım-konaklama, vb. gibi masraflara katlanmak istemiyor. Ya da, katılamadığı bir etkinliği tamamen kaçırmış olmak istemşiyor. Dolayısıyla, büyük etkinlikler de değişmek, sanal katılım ve on-demand seçenekleri sunmak zorunda.

Sanal etkinlik olduğu iddia edilen online aktivitelere geçmişte bizler de katıldık ve çoğunuz gibi biz de harika bir deneyim yaşamadık. Bu sanal etkinliklerde hep eksik bir şey vardı. Bir internet canlı yayını veya bir webinar sanal etkinlik olarak lanse ediliyor. Ve onlar da gerçek bir etkinlik gibi hissetirmiyor. Bizim çözmeye çalıştığımız en birinci sorun bu.

SanalEtkinlik.com'u benzersiz kılan şey, yüz yüze bir etkinlikte olduğu gibi, katılımcılar arasında anlamlı etkileşimlere ve networking'e olanak sağlamasıdır. Bu sebeple, etkileşime odaklanmayı seçtik. Çok iyi bir içerik, etkileşimden yoksun ortamda karşı tarafa geçmiyor, amacına ulaşmıyor. İnsanların sadece izlemelerini değil, deneyimin kendileri olmasını istedik.

SanalEtkinlik.com

Etkinlik organize eden herkesin önünde artık sadece 2 seçenek var. Ya tamamen sanal yada hibrit!

Sanal katılım seçeneği, özellikle katılımcı konforu ve sponsor erişimi söz konusu olduğunda, taktiksel avantaj sağlayacak bir imkandır. Hibrit etkinlikler ise, önümüzdeki zamanlarda yeni bir sanat formu haline gelecek ve farklılaşmanın yaratılacağı alan olacak. Bu esnekliğe imkan veren platformlar hayatınızı kolaylaştırır.

Icon